Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

«16 днів проти насильства» у Репужинецькому ОЗЗСО

Дата: 16 грудня 2022 о 10:28
Автор: Копчук О. П.
123 перегляда

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Репужинецькому ОЗЗСО дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Акція розпочалася лінійкою «Ми проти насилля!» (ознайомлення з історією  акції, строками проведення, розповідь про акцію «Синя стрічка» - що символізує).

   Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в закладі загальної середньої освіти проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

   Зокрема,  в нашому навчальному закладі із молодшими школярами Акція розпочалася із години спілкування «Ми – різні, але ми –  рівні» між другокласниками та класним керівником Літовською С.С. Разом із класним керівником   молодші школярі організували флешмоб «Наші  долоньки проти насильства». 

Схожий флешмоб відбувся і у 1 класі (кл. керівник Калинюк Т.С.) під девізом “Наші долоньки проти насильства”.

З учнями Репужинецького ОЗЗСО  проведено ряд бесід, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.

   Цікавим у закладі був захід, який відбувся в 10 класі – виховна година «Сім’я – простір без насилля». Дискусія щодо теми насильства пройшла за круглим столом. Десятикласники активно висловлювали свої думки. Класний керівник  Т.С.Народова  повідомила, що насильством є не тільки бійки, а й звичайні штовханини, прізвиська, глузування, все, що порушує права іншого, принижує його гідність.

Прикро, що дедалі частіше є прояви насилля у сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку – ніде люди не ранять так боляче, як вдома. На завершення зустрічі десятикласники побудували «піраміду» позитивних вражень.

Продовжуючи тему насильства в сім’ї, соціальний педагог Ревуцька А.С. з   учнями 6-9 класів провела тренінг і  анкетування на виявлення насильства.  

   З метою попередження проявів жорстокості та насилля  в школі відбулася профілактична загальношкільна акція «Синя стрічка – проти насильства». Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Для кращого візуального сприйняття акції учнівське самоврядування, підготували символічні сині стрічки, які прикріплювали всім учням і вчителям, котрі брали участь в акційних заходах. Ця тема була порушена на виховних заходах у кожному класі.

   Зокрема, у 2-А класі (кл.керівник Лучик В.Д.) та 4 класі (кл.керівник Лучик М.Ю.)

У межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Репужинецькому ОЗЗСО  проведено виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом   за темою: «СНІД – загроза для людства», «Обери життя»  та уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю - «Доброзичливі стосунки з оточуючими». Переглядали відеофільми про форми й види насильства та дискутували на тему його уникнення, говорили про гендерну рівність та малювали малюнки до теми акції.

Також були проведені відповідні заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою отримання знань щодо профілактики ВІЛ-інфекції та захворювання на СНІД. З учнями 2-4 класів було проведено розвивальне заняття «Що таке ВІЛ та СНІД?». Профілактичні заходи проводились також із підлітками. З учнями 9-11 класів було проведене тренінгове заняття «Проблеми ВІЛ/СНІДу».

  У школі проведено превентивну годину «Життя дається один раз». В обговоренні взяли участь учні 9-11 класів, вчитель правознавства  Т.Г.Березовська,  вчитель основ здоров’я  С.С.Мудрей, медична сестра школи  А.О.Грунтей та  класні керівники (Олексюк Л.М., Народова Т.С., Грунтей І.В.) .

Школярі   відвідали бібліотечну виставку «16 днів проти насильства», малювали малюнки на правову тематику, говорили про агресію в школі та дивилися різноманітні повчальні відео в межах теми.

   Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Тому, протягом усього періоду Акції   відбулося   чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зокрема,  проведено:

  • конкурс малюнків «Щаслива сім’я – без насильства»;
  • виставка літератури «Зупини насильство – захисти себе»;
  • тренінги «Твоє життя – твій вибір», «Зростаємо без насильства»;
  • демонстрація фільму «Життя на продаж» до Міжнародного дня боротьби з рабством;
  • уроки толерантності та доброти «Доброзичливі стосунки з оточуючими» до Міжнародного дня людей з інвалідністю та ін.
  •  Для учнів   Всеукраїнська акція «16 днів без насильства» пройшла у вигляді годин спілкування про рівність прав чоловіків і жінок та шляхи вирішення конфліктів. З школярами провели уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за темами «Добро починається з тебе», «Я вірю в силу доброти», «Вчимося бути добрими», «Права людини», «Єдність прав і обов’язків», «Діти України про свої права», «Насильство серед нас», «Скажемо «Ні!» насильству в сім’ї!», «Запобігання насильства над дітьми».
  •    Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє!

       Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї.

       Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують,  не залишайте їх у біді!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.